sobota, 27 września 2014

Zmagań ciąg dalszy:)


Jak Wam ostatnio wspominałam zaczynam projekt : Zrzuć zbędne kilogramy. Kilka razy już udało mi się wyskoczyć na siłownię. Postanowiłam, że spróbuję na każdych zajęciach i wybiorę te które będą mi najbardziej odpowiadały. Byłam na TBC, Pilatesie i na Fit Lady.

Tak po krótce  TBC to skrót z angielskiego (Total Body Conditioning) oznaczający trening ogólnorozwojowy przeprowadzany dla całego ciała. Polega na wykonywaniu rytmicznych ćwiczeń w takt słyszanej muzyki, a skierowany jest do każdej płci i grupy wiekowej. Ćwiczenia wzbogacane są poprzez wykorzystanie dodatkowego sprzętu (np. piłki, ciężarki, taśmy, gumy). Korzyści płynące z tych ćwiczeń:
- poprawę poczucia rytmu,
- poprawę koordynacji ruchowej,
- poprawę kondycji i wydolności fizycznej organizmu,
- spalić zbędne kilogramy,
- wspomagają modelowanie sylwetki ciała,
- dobre przygotowanie do bardziej zaawansowanych zajęć fitness.
Jednym słowem Ania da Wam popalić, a pot się leje strumieniami:) Ale o to właśnie chodzi.


Pilates 

"Teraz już wiem - nie mogę się mylić. Cały kraj, cały świat powinien wykonywać moje ćwiczenia. Wtedy ludzie będą szczęśliwsi".
To słowa samego twórcy metody - Josepha Pilatesa. Wypowiedział je w 1965 roku, mając 86 lat. I faktycznie się nie mylił. "Pilatesowa" gorączka ogarnęła prawie cały świat. Ameryka zwariowała na punkcie Pilatesa, a w ślad za nią poszły inne kraje. Zastanawiasz się nad fenomenem metody Pilatesa? Wydaje Ci się, że to kolejny przejściowy szał dostępny tylko dla wybranych, który przeminie za kilka lat? Nic bardziej błędnego. Pilates jest dla wszystkich!
Jest to metoda mającą na celu stworzeniu równowagi w ciele. Jest treningiem "dobrego samopoczucia". Wpływa na to jak wygląda ciało, jak je odczuwamy i jak ono pracuje. Ćwiczenia bez stresu i męki wykonywane przy dźwiękach spokojnej muzyki wprowadzają nas w dobry nastrój i poprawiają wygląd naszego ciała. Fizjoterapeuci i osteolodzy określają tę metodę jako jedną z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej.

Pierwszy raz byłam na pilatesie i bardzo mi się podobało. Szczególnie na rannych zajęciach, można się świetnie nastawić na cały dzień. Na pierwszy rzut oka zajęcia mogą się wydawać dość proste jednak, czasami ustanie na BOSU czyli takiej jakby połówce piłki jest naprawdę dość trudne. Niemniej jednak praktyka czyni mistrza:)

Fit Lady to zajęcia typowo dla kobiet. Nie ma w nich wielkiej choreografii ku mojemu zadowoleniu. Podczas zajęć używałyśmy piłek i gum. Zajęcia wzmacniające całe ciało. Mi bardzo odpowiadają te zajęcia, myślę, że będę stałym gościem u Gosi. 

W poniedziałek jest CelluAttack na rano więc chyba się również wybiorę i dam Wam znać jak było.Jeśli ktoś byłby chętny to pierwsze zajęcia są darmowe, można spróbować i się zastanowić. Jeśli nie macie co począć z pociechami to można je zabrać ze sobą. Na dzieci od 2-6 lat czeka pokład zabaw a w nim panie opiekunki które zajmą się Waszymi dziećmi w czasie kiedy Wy mamuśki będziecie wylewać siódme poty :) Pokład zabaw jest darmowy:)

Strona klubu STARY HANGAR


Sara
Kamizelka, bluza - OTON
spodnie - HM
buty - MRUGAŁA

Sali
kamizelka, bluza - OTON
spodnie - HM
buty -TK MAXX

1 komentarz: