czwartek, 14 listopada 2013

Rysiek Lwie Serce :)

 
 
Rysiek Lwie Serce to bajka Hiszpańskiej produkcji. Wiastun jaki widzieliśmy w kinie przy okazji ostatniej wizyty, był dość zachęcający.
Sama bajka również, jest ciekawa i wciągająca.
Opowieść zaczyna się gdy Rysiek chce zostać Rycerzem, którzy w jego królestwie zostali wyparci przez biurokrację jego ojca, który jest prawnikiem. Marzy aby syn również nim został.
Rysiek ma inne plany.
 
Jest to opowieść o chłopięcych marzeniach i pragnieniach, o chęci zmian na lepsze. O tym, że jeśli czegoś bardzo chcemy i dążymy do celu to marzenia się spełniają.
Uważam, że dla dzieci jest to fajny przekaz wartości. Można potem z dzieckiem przedyskutować pewne zachowania Ryśka.
 
Czasy w których toczy się akcja to ulubione całej naszej czwórki. Rycerze, królestwo, poszukiwanie zaginionego miecza dziadka. Animacja na świetnym poziomie. Duża dbałość o szczegóły.
 
W bajce jest sporo elementów humorystycznych i kilak razy sala kinowa sie zaśmiała. Jednak kilka rzeczy mi osobiście się nie podobało. Było wiele słow i przytoczeń, które domyślam się w zamierzeniu miały być śmieszne a niestety były bardzo nietrafione. Uważam, że kilku letnie dzieci nie będą wiedziały i tak o co chodzi. 
 
Bardzo nie trafiony również moim zdaniem głos babci Rysia, Maria Czubaszek bardzo sie odznacza. Głos jest nie adekwatny do wieku babci w bajce oraz jest źle obsadzony ogólnie do całej postaci. Jest to co prawda debiut Pani Czubaszek w dubbingu i niestety to słychać, z całą moją sympatią do Pani Marii. Po prostu głos jest gdzieś obok postaci.
 
Niemniej jednak bajka godna polecenia i miła w ogólnym odbiorze.
 
 
Zobaczylismy też zwiastuny kilku nowych bajek zapowiadanych na grudzien, typowo świątecznych. Na pewno udamy się na nie do kina, bo zwiastuny były przepiekne:)
 
Poniżej zaś zwiastun Rysiek Lwie Serce:)
 


3 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,ja z tzw."innej beczki" a mianowicie obejrzałam na issu Pani mieszkanie i jestem nim zachwycona...czy jest szansa ,ze kiedyś napisze Pani post z fotkami o mieszkaniu?

  OdpowiedzUsuń
 3. O jak mi milo niezmiernie. Nie ma problemu, mogę zrobić taki post:) miałam w zamiarze wrzucić fotki również na bloga ale jakoś nigdy nue było okazji:) Może niedlugo taki post sie pojawi:)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń